alexshoora (alexshoora) wrote,
alexshoora
alexshoora

Грузия - как построить многоэтажку или отель в Тбилиси? просто!

А розповісти вам, як побудувати багатоквартирний будинок чи готель в Тбілісі? 

По-перше, купуєте чи берете в оренду (максимум — на 49 років) земельну ділянку. При цьому всі публічні обмеження та обтяження на користь суміжних земельних ділянок, тобто — яка має бути відстань від сусідів, максимальна поверховість, тощо — давно вже визначені і чудово відомі покупцеві під час укладання угоди.

По-друге (лайт-варіант, для тих, кому без витребеньок) — заходите на сайт тбіліської мерії та безоплатно скачуєте собі якийсь з більш ніж сотні готових проектів, по яким будівлі вже успішно побудовано! Бажано робити це разом з архітектором, який “прив'яже” уподобаний вами проект до придбаної вами земельної ділянки або порадить інший, якщо ви раптом оберете проект, несумісний з вашою ділянкою. Або — якщо вам кортить з витребеньками — замовляєте архітектору проект “з нуля”. Ніяких дозволів не вимагається — презюмується, що, якщо у людини є диплом архітектора, значить, вона в курсі, як треба проектувати будинки.

По-третє — здаєте правовстановлюючі документи на свою ділянку та підписаний архітектором проект в службу архітектурного контролю, яка за 20 днів максимум (задешево) чи навіть за один день (за кілька тисяч ларі, йой, жах, бугога!) дає вам дозвіл на будівництво!

Будуйте на здоров'я! Кілька разів в процесі будівництва вас перевірять відповідні служби на предмет, чи не порушуєте ви, бува, будівельні норми, чи дотримуєтеся правил безпеки, тощо. Крім того, після отримання дозволу на будівництво можна зареєструвати майбутній будинок в Публічному реєстрі — за 50 ларі за 4 дні!!! На моїх власних очах дівчинка-реєстратор ввела в систему дані — номер заявки на реєстрацію (за цим номером згодом можна отримати в автоматі довідку-характеристику за 7 секунд), план земельної ділянки, назву забудовника (цього разу це була якась фірма, а не кооператив), дані нотаріального акту про розподіл будинку на квартирні власності з присвоєнням нумерації майбутніх квартир, зробила помітку “в стадії будівництва” - і ВСЕ!!!
З моменту реєстрації майбутні квартири вже можна нєвозбранно продавати-купувати.

Не дивно, що грузини спокійно скидаються грошима, організовують старі добрі житлово-будівельні кооперативи та й будуються собі помаленьку. Тому в Тбілісі метр квадратний коштує 500 баксів (в супер-пупер-центрі міста — 1200 баксів), а міні-готелі з ресторанчиками з шикарною кухнею, які тримають вскладчину друзі-сусіди — буквально на кожному кроці.

Сподівають, що, дочитавши до цього місця, всі втаємничені у вітчизняні процедури - “130 підписів чиновників-хабарників на скриню мерця” - отримання проектно-дозвільної документації, а також жертви різноманітних “Іліто-центрів” - вже вдавилися від поваги та задрощів...

тут ещё много фото  подробностей:  http://infoporn.org.ua/2010/05/18/poglyad__na_ukrayinu__panorama_z_holmv_gruzyi
Tags: грузия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments